Ganik Şekerleme Lokum Tahin Helva Reçel Tahin Pekmez Kakaolu Fındık Kreması Kuşburnu Marmelatı
TARİHÇE

1953 yılında, Şekerci Hacı Ali'nin memleketi İskilip'te Ganik Şekerleme'yi kurmasıyla başlayan tatlı bir serüvenin hikâyesidir bu. Ki o yıldan beri, şekerin emekle işlendiği ve güvenle tüketiciye sunulduğu bir yerdir Ganik Şekerleme. İsmi koyulurken, İskilip yöresinde doymuş kişi anlamına gelen "Ganik" koyulmuştur.

1953 ten günümüze uzanan bu yolda Şekerci Hacı Ali'nin bıraktığı yerden devralan ikinci kuşak, Ganik Şekerleme'yi bugünkü modern, AR-GE çalışmalarını destekleyen, Avrupa standartlarındaki tesislerine taşımışlardır. 50 yılı aşan bu uzun yolda ağır, fakat emin adımlarla ilerleyerek Şekerci Hacı Ali'nin düşünü gerçeğe dönüştürmüşlerdir.

Yıllar önce küçük bir imalat haneden, bugün Çorum'un İskilip ilçesinde 4000 m2kapalı alan ve 7000 m2açık alan üzerine kurulu olan Ganik Şekerleme Gıda Sanayi Ticaret Ltd. Şti modern tesisi ile geleneksel tatlarımızı kaliteden ödün vermeden üretilmesini temel görev kabul etmiştir. Bugün, 60 ‘a yakın personeli ile sadece Çorum'a değil tüm Dünya' ya hizmet vermektedir. Halen tahin helvası, reçel, lokum, tahin, pekmez ve kakao fındık kreması üretimi yapan Ganik Şekerleme, AR-GE çalışmaları sonucunda tüketiciye kaliteli ürünler sunarak ürün yelpazesindeki çeşitleri artırmak arzusundadır.

50 yılı aşkın süren bu tatlı serüvene tüketiciden aldığı destekle devam eden Ganik Şekerleme, bu desteğe layık olacak ürünleri, kaliteden ödün vermeden üretmeye, sofralarımızı tatlandırmaya ve "hayatın tatlı yüzü" olmaya daha uzun yıllar devam edecektir.